Zabójca efich paralityków!

Miałem już nie kompromitować się 'reckami' ale na szybko spróbuje bo jest okazja: nowy Gotrek! Tym razem uroczy karypel tłucze Mroczne Elfy. Czego w tej książce nie ma! Są pływające miasta, zatopione miasta, perwersyjny seks, piraci, ninja, piraci kontra ninja a nawet zmutowany rekin chaosu! Po ostatniej książce, w której skala stawianego przed bohaterami wyzwania była w miarę rozsądna, tu Long znowu wraca do epickiego rozmachu - zagłada grozi całemu Imperium a w zasadzie i światu.
Zauważyłem w trakcie czytania że autor tworzy widowiskowe sceny, które zapewne robiły by wrażenie w filmie ale w książce taki kilkustronicowy bieg po walącym się mieście jest po prostu nudny. Na końcu znalazłem notkę biograficzną o autorze i bingo! Jest scenarzystą hollywoodzkim, to wszystko wyjaśnia. Zdecydowanie bardziej wolałem bardziej przyziemne motywy, walkę z lokalnymi problemami w lasach, wioskach i miasteczkach Imperium. Ta eskalacja
zagrożeń jest irytująca ale rozumiem że Gotrek z założenia szukałby coraz większych wyzwań. :)
Z ciekawostek: aby czas akcji zgadzał się z obecną linią Warhammera, okazało się daty przy fragmentach "Moich podróży z Gotrekiem" z poprzednich książek są błędem popełnionym przez niedbalstwo wydawcę - brata Felixa.
Mimo marudzenia muszę powiedzieć że miałem fun jak zawsze z czytania kolejnych cośtamslayerów, prawdopodobnie jednak w sporej części to zasługa sentymentu i przyzwyczajenia do serii.

A teraz uwaga - w marcu kolejna część! I jest już okładka:


Tak, najwyraźniej tym razem demony już nie wystarczyły, Goterk i Felix zatłuką jakiegoś Lovecraftowego boga z głębin. Nie mogę się doczekać! :)

Komentarze

 1. No przecież już dawno było obstawiane że Godslayer jest logicznym następstwem skończenia się slayerów w WFB na zabójcy demonów ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A co będzie jak zabraknie bogów? W sumie prekursorem od zabijania bogów był imć Conan..
  Boję się już bać.

  A co do tego wyuzdanego seksu to kto go uprawiał? Gotrek z rekinem Chaosu?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zabraknie bogów to Gotrek zacznie zabijać zabójców bogów, a potem zabójców zabójców bogów...na końcu zawsze mogą dać odbicie lustrzane, a potem robić prequele ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prequele to dobry pomysł - Zabójca Szczurów :P (hm.. a może to już było - nie pamiętam), Zabójca Myszy, Zabójca Karaluchów...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz