Blog Leniwego Hobbysty: Assault On Black Reach i inne pudełka - analiza ukrywająca fakt że pomalowałem tylko dwie figurki

Zabrałem się w końcu za Assault On Black Reach - startowe pudło do czterdziestki, z mnóstwem tanich orków. Okazja jest niezła, tym bardziej że nie trzeba kupować całego zestawu - na Allegro można znaleźć okazyjnie orki od ludzi, których z pudełka interesowali tylko space marini (pfff). Figurki składają się w większości tylko z dwóch części ale nie odbiegają jakością od reszty plastików z GW. Chopaki są zrobieni z części wyrzeźbionych 10 lat temu przez Briana Nelsona plus doklejone ładownice, naramienniki i etceterę. Nobsi to całkiem nowe wzory i co istotne wyraźnie większe od normalnych orków.
Porównanie wielkości figurek:

Teoretycznie figurki z AOBR nadają się do konwersji ale chyba nie warto, tym bardziej że nowe pudełkowe wersje chopaków i nobsów są rewelacyjne. Przepakowane w nowe pudełka orki to stare wzory plus jeden nowy tułów i nogi, do tego figurka noba, miotacz ognia, big shoota, granaty, mina i mnóstwo drobiazgów do doklejania. Dodatkowo karabiny są teraz jako jedna część z ręką - bardzo to ułatwia sklejanie, choć karabiny luzem też miały swoje plusy. Wydane świeżo ramach ogłoszonego przez GW Janu-waaagh!-ry pudełko nobsów to imho jedne z najlepszych plastików do tej pory, ramki są całkowicie upakowane częściami. Oprócz typowego zestawu broni (choppa/slugga) w pudełku są cztery big choppy (w tym mój absolutny faworyt - wielki topór zrobiony z dwóch pił tarczowych), trzy power clawy, dwa combi z rakietnicą i jedno combi z miotaczem ognia, do tego części do zrobienia dwóch cyborków. Z dodatków są elementy pancerza, grot nabojarz i przeuroczy squig z irokezem.

Do tego udało się coś pomalować - pierwsze (2) chopaki z AOBR. Wbrew obecnym trendom robienia orkom skóry w miarę realistycznej - oliwkowej etc machnąłem ich jak najbardziej żarówiaście.


Na zakończenie: każda analiza musi mieć jakiś wykres, poniżej znajdują się wyniki badania częstotliwości występowania w sieci słowa 'Waaagh!' w zależności od ilości 'a'. Słowo 'wagh' zostaje zdyskwalifikowane bo najwyraźniej ma też inne znaczenia.

Komentarze

 1. Fajnie pomalowane to "zielone plugastwo" :-) Choć IMHO trochę za czyste w sensie nie ma na nich bitewnych "krwii, potu i łez" (ale to moje skrzywienie by malować figsy na zbyt realnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajoskie, mam nadzieje, że nie poprzestaniesz na tej dwójce - podobnie jak ja :(

  Powoli dojrzewam, aby machnąć kolejnych chopaków :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze ich nie lakierowałem więc jeszcze mogę ich jakoś upaćkać błotkiem i jakąś rdzę dorobić na broni. Mam silne postanowienie zrobić przynajmniej jedną 12osobową drużynę do ciężaruffy i nawet nakręciłem się na malowanie, choć znając życie to zanim znowu będę w domu to mi przejdzie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz