Blog Leniwego Hobbysty: Cienszarufa i Baleron

Będąc młodym mekiem skleiłem chopakom cienszarufę - odpowiednik transportera opancerzonego. Model jest prześliczny - wszystko jest zrobione z przypadkowych blach i rurek prymitywnie połączonych na nity i sznurek (pozdrowienia dla ulubionej firmy przewozowej). Niestety przez wybitną trójwymiarowość model jest dość ciężki do sklejenia i na pewno nie nadaje się do pomalowania po fakcie - przynajmniej obsługa powinna być doklejona po pomalowaniu. Jest kilka minusów: lewa ręka strzelca za cholerę nie pasuje tak jak powinna; żeby dało się zamontować i otwierać rampy konieczne jest wycięcie tu i ówdzie kawałków pojazdu (na szczęście takie zabiegi są tu akurat 'w klimacie'). No i razi prawie żadna dowolność przy montowaniu - w końcu to pojazd Orków, każdy powinien być inny, to przynajmniej części mogły by być dwustronne. Następną cienżarufę myślę mocno skonwertować na jeszcze bardziej redneckowy klimat (rurkowy zderzak, może klatka z kurą etc).

No i w ramach porządków: mam w cholerę pozaczynanych a wręcz prawie skończonych figurek sprzed wojny, będę starał się pokończyć sukcesywnie te projekty. Na początek wygrzebany z szafy Baleronik (Warzone oczywiście), malowany kiedyśtam pod kolor Karnofagów.

Komentarze

 1. Wooow, cienszarufa kull. Ale jak ty ją teraz pomalujesz?

  Odnośnie Balerona, nie wiedziałem, że ten model może ładnie wyglądać. Za bardzo utkwiło mi w pamieci malowanie Heretyka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Heh... przez chwilę uporczywie czytałem "ciensza rufa" - jaka "cieńsza rufa"? Odpowiednik lekkiego opancerzenia na pace? ;-))

  I rzeczywiście - model fajny, ale do malowania w kawałkach i sklejania po. Kiedyś w ferworze abominacji chaosowych na motorkach zapędziłem się za ostro i do pomalowania musiałem odcinać/odrywać niektóre elementy.
  Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. "Cieńsza rufa" :D

  Nie przykleiłem trzech elementów: obu orków i 'koszyka', do którego wchodzi strzelec, z resztą powinienem sobie jakoś poradzić z dotarciem do wszystkich elementów.

  Z już za parę dni, za dni parę...
  STOMPA! :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. WAAAAAAAAAAAGH!!! [okrzyk zachwytu]

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz