Archiwum newsów 2003

28.XI.2003
- W sklepie internetowym Excelsiora uzupełniono już większość zdjęć, 'ostateczna' data wydania UWZ to 8 grudnia.
9.X.2003
 - Premiera UWZ została przesunięta na 22 października.
3.X.2003
 - W sklepie internetowym Excelsiora uzupełniono troche zdjęć.
26.IX.2003
 - Jest już na sieci nowy numer Altara! W tym numerze m.in. ciekawy artykuł o walce z Orkami.
17.IX.2003
 - W nowym sklepie internetowym Excelsiora pojawił sie już podręcznik do UWZ! Dostępny będzie od 15 października w cenie 45$.
10.IX.2003
 - Niestety zapowiadany na 27-28 IX turniej w Krakowie nie odbędzie się.
8.IX.2003
 - Pojawił się kolejny numer Fictional Reality a w nim obszerny artykuł o Ultimate Warzone, poza wprowadzeniem do świata napisano wiele o samej mechanice gry m.in.:
 - pojawi się wieksza różnorodność przy wyborze armii, można bedzie dołączać jednostki Kartelu, Bractwa etc.
 - do broni palnej bedą dostępne bagnety, celowniki, granatnki (z wieloma rodzajami granatów) i inne ulepszenia
 - nie bedzie rozrzutu przy nieudanych strzałach z broni pośredniego rażenia, zamiast tego będą zmiejszane obrażenia; strzelanie na ślepo będzie wymagało obserwatora
 - jednostki do walki wręcz zostały wzmocnione, zmieniono też zasady samej walki
3.IX.2003
 - Na stronie RPG Vault pojawiła się pierwsza część wywiadu z Marcinem Kurczewskim szefem projektu Mutant Chronicles Online.
28.VIII.2003
 - Excelsior idzie jak burza :) na stronie pojawił już się opis Cybertronicu!
27.VIII.2003
 - Na stronie Excelsiora pojawiły się opisy kolejnych korporacji: Capitolu i Mishimy.
26.VIII.2003
- Excelsior pod nazwą Heavy Metal Scenery wypuszcza makiety, które wczesniej sprzedawał Target. Tym razem jednak będą one wykonane z metalu a nie z żywicy.
- na stronie Excelsiora pojawiły się też bardzo szczegółowe opisy Bauhausu i Imperialu już do Ultimate Warzone! Warto zwłaszcza zwrócić uwagę przy opisie Bauhausu na powrót Rodów z MC RPG i odrzucenie tych z "Wenus"
6.VIII.2003
 - Kolejna niesamowita grafika z nadchodzącej gry Mutant Chronicles Online !!!
31.VII.2003
 - Na tej stronie firma New Wave Entertainment umieściła zdjęcia figurek Excelsiora z Gen Conu 2003 m.in. 'zwierzątek' do Plemion Ziemi!
23.VII.2003
 - Excelsior uruchomił nową stronę: http://www.excelsiorentertainment.com/ , sklep pozostał na razie ten sam. Stronka wymaga jednak jeszcze sporo pracy.
11.VII.2003
 - Drop pods z Armorcasta okazały sie być dla Legionu. W sieci juz pojawiło się zdjęcie.
3.VII.2003
 - info z forum Excelsiora: na Origins Armorcast zaprezentował nowe pojazdy do Warzone: lądowniki (drop pods) (pamiętacie operację Flashpoint Cybertroniku?) i prototypy dwóch innych (w tym nowej Cobry Bauhausu!!)
9.VI.2003
 - na stronie Excelsiora pojawiły się statystyki do Złotego Lwa z Nimrodem!
 - jest juz nowy numer Fictional Reality.
5.VI.2003
 - od dziś Linia Frontu jest "Excelsior Sanctioned Web Site" :)))
 - W UWZ Pretoriańscy Łowcy będą tworzyli dwuosobwe drużyny bez limitu zasięgu dowodzenia, dodatkowo będzie mógł do nich dołączyć Pretorian Enforcer
 - a tak wygląda logo Ultimate WarZone!
 - następne zapowiadane figurki z Excelsiora to Kozacy Synów Rasputina i Komandosi Uderzeniowi Bauhausu
 - W końcu na stronie Excelsiora w katalogu pojawili się Doomtroperzy z Mishimy (bez zdjęcia), nie ma jednak jeszcze innych zapowiadanych nowości np. sierżanta działowego Free Marines.
27.V.2003
 - W najnowszym numerze "Żołnierzy Wojen Światowych" jest amerykański Żołnierz Piechoty Morskiej z okresu I Wojny Światowej - pierwowzór Lekkiej Piechoty Capitolu. Figurka jak zawsze paskudna (choć można dla nich znaleść zastosowanie - pruski żołnierz z tej kolekcji robi u mnie za pomnik ważniaka z Bauhausu), za to dołaczony zeszyt (skrócona wersja książki z Osprey) nadaje się jako pomoc przy malowaniu.
26.V.2003
 - W stanach wyszły nowe figurki: Pretorian Enforcer i Mishima Doomtroopers - informacja nie wyszla od Exclelsiora ale od forumowicza, który widział je w sklepie...
19.V.2003
 - Kola dostał kolejny list od Thoma, tym razem nawet z pierwszym rozdziałem podręcznika do UWZ! Co więc Thom pisze:
 - uczestnicy turnieju z 17.V otrzymują w sklepie Excelsiora 10% zniżki a zwycięzcy (trzy pierwsze miejsca) 20%! Ważne do końca maja!
 - zasady: zasady budowy armii - jeden oddział elitarny na jeden oddział podstawowy (przy czym podstawowy musi mieć tyle samo lub więcej modeli), jeden oddział wsparcia na dwa oddziały podstawowe - oddziały wparcia to: pojazdy naziemne, lotnictwo, artyleria, najemnicy, doradcy z Bractwa etc.; jeden oficer (modele pojedyńcze) na drużynę. Drużyny będą mogły korzystać z dowodzenia Oficerów. Pojawia się też Force Commander czyli Oficer dowodący armią.
 - historia: jak wszyscy już wiedzieli wraca Cartel i Doomtrooperzy, pojawiły się małe niezależne korporacje (mam nadzieję że jakoś to w grze będzie wykorzystane) oraz Malcontents - czyli najemnicy wszelkiego rodzaju i maści.
16.V.2003
 - Na forum Excelsiora, jest link do zdjęcia nowych figurek - Mishima Doomtroopers
14.V.2003
 - Nowy adres Warzone Warsztat to www.warzone.warsztat.prv.pl
 - Na stronie sympatycznej organizacji Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre" w dziale "pomoce" można znaleść tekst o "Niebezpieczeństwach gier RPG", w którym nie pominięto i najlepszej z gier:
"Jest także gra karciana "Doom Trooper" oraz gra bitewna (z figurkami) "WarZone", gdzie występuje pogańska mitologiczna celtycka symbolika np. celtycki, magiczny krzyż symbolizujący ogień i wojnę (logo Legionu ciemności). W grze występują "klany", "organizacje" m.in. Legion Ciemności, w skład którego wchodzą najlepsi magowie, jedni z najlepszych wojowników, zombie, szkielety, kosiarze dusz itp. "Ciekawa" tematyka!"
13.V.2003
 - Strona Frodoza www.dlawarzone.prv.pl zmieniła ostatnio szatę graficzną, a dziś także i nazwe na: Warzone Warsztat
9.V.2003
 - Działa już forum Excelsiora
8.V.2003
 - Dziś mija rok odkąd Linia Frontu ruszyła pełną parą (wcześniejsza częstotliwość aktualizacji - raz na 2 lata nie sprzyjała rozwojowi strony :) Dziękuję wszystkim, którzy wspomagali stronę. Wiem że jest jeszcze mnóstwo braków ale obiecuję bedzie lepiej ;) Jednocześnie byłbym bardzo wdzięczny za maile z uwagami i sugestiami a także takie zwykłe o życiu :)))
 - Excelsiorowi zdawało się że zrobili forum na swojej stronie :) niestety nie wyszło, ma ruszyć za kilka dni
2.V.2003
 - Stronka Excelsiora znów działa! W dodatku w katalogu pojawiły się zdjęcia pomalowanych figurek: Golden Lion Tankbuster, Nagano Shadow Walkers, Ronin z granatnikiem i Szturmowiec z granatnikiem! (Podziękowania dla Koli, bez którego nie było by tego newsa).
30.IV.2003
 - Bardzo chciałem napisać że stronka Excelsiora już działa ale znów coś siadło...
 - Na Forum Katedry ruszył dział Warzone moderowany przez Corteza z warzone.om.pl
23.IV.2003
 - Kolejne newsy, które Kola wyciągnął od Thoma:
 - w trzeciej edycji będą zasady do istniejących modeli pojazdów np.: Czarnej Wdowy, Cobry...
 - gotowe też są już zasady do starszych figurek z czasów MC takich jak Nefaryta z MO (BTW wkrótce [jutro?] wrzucę więcej zdjęć takich starych figurek)
 - pod koniec miesiąca mają wyjść pierwsze 'zwierzątka' do Plemion Ziemi !!!!
 - cały list z odpowiedzią od Thoma
 - Jest juz nowy Altar a w nim "Tactica Cardinalis" - kolejny odcinek porad dla grajacych Bractwem (i przeciw Bractwu)
 - "No web site is configured at this address" - taki komunikat pojawia się od rana przy próbie dostania się na stronę Excelsiora, miejmy nadzieję że to chwilowe (czyżby znów nie opłacili domeny?).
22.IV.2003
 - Na stronie Excelsiora jest już w katalogu UWZ - a wlasciwie reklamująca go animacja z Hurricanem!
 - Też w katalogu jest 'ulepszona' wersja WZ 2ed - v2.6 - do pudła dodano karty jednostek i zasady ślepego rozstawiania i ich użyciem
 - Excelsior stracił dwóch pracowników - musieli wracać do szkoły, to nie jest prima aprilis
18.IV.2003
 - Na stronie Excelsiora pojawiły sie wiadomości o ich udziale w Origins w tym roku (26.VI.2003). Na stronie samego konwentu natomiast podane są ciekawe scenariusze bitew jakie można będzie rozegrać a których wyniki wpłyną na historię swiata WarZona!
 - Excelsior wraz z Armorcast i Dwarven Forge tworzy nowe tereny do Warzone, będą do obejrzenia i wygrania na Origins.
 - W katalogu na stronie Excelsiora znalazło się nowe tekstowe wprowadzenie ogólnie do Warzone, Bractwa, Kartelu i do Legionu (BTW jakiś czas temu nowe wersje Nefarytów zostały przemianowane na bohaterów specjalnych Legionu). Zostało też uzupełnione kilka zdjęć.
 - Z nowości dostępny jest też podręcznik do Chronopii zbindowny drucianą spiralą, co daje nadzieję że taka opcja będzie dostępna dla UWZ. IMHO świetny pomysł, bardzo przydatny na turnieje etc. (nie nie, nie chodzi mi o kserowanie :)
12.III.2003
 - Wyszedł nowy numer Fictional Reality, niestety nie ma w nim NIC na temat WarZone :(
6.III.2003
 - Kolejne newsy, które Kola wydostał z Excelsiora:
 - czterema pierwszymi pojazdami z Armorcasta będą: Vermin, Reaver, Manta i Krait
 - obecnie rzeźbieniem figurek zajmuje się: Thom (Thomas J. Talamini), Tim Kaufman i Pete Flannery
 - Cały list z od Excelsiora Kola udostępnił na forum Father's corner w dyskusji Excelsior -> Pytania
12.II.2003
 -  Wyszedł kolejny numer Altara, w nim jak zwykle co nieco o Warzone.
29.I.2003
 - Wiadomości, które Kola wyciągnął z Excelsiora:
 - spodziewany czas wydania UWZ to marzec!!! (chyba zwariuję ze szczęścia :)
 - nie został stworzony jak zapowiadano oddział Excelsiora w Barcelonie. Dystrybucją zajmują się: Hobbygames w Anglii, Welt der Spiele w Niemczech i Walrus and Carpenter w Australii (to trochę za daleko ale do Niemiec to już można wyskoczyc na zakupy :)
 - I i II edycja nie będą supportowane
 - można się spodziewać plastikowych figurek a także możliwości wybierania pozy metalowych i dodatkowych akcesoriów do nich.
 - Cały list od Excelsiora Kola udostępnił na forum Father's corner w dyskusji Excelsior -> Pytania

Komentarze