From Russia with Miniatures


Takie ciekawostki udało mi się nabyć ostatnio. Krasnolud Chaosu z Russian Alternative - bardzo staroszkolny model, w ciekawszym imho klimacie niż obecne dwarfy z Forge World. Jakość odlewu jest niezła, jak widać są drobne ubytki ale akceptowalne. Przesyłka dotarła bardzo szybko wysłana pocztą lotniczą z Moskwy. Całość zapakowana w fachowe pudełeczko :)


Małe mebelki z Małych Mebelków. Jestem zachwycony. Jakość odlewu jest chyba najwyższa jaką na razie widziałem w modelach z żywicy. Same meble są przeurocze i w końcu mogę spełnić marzenie o otwarciu własnej karczmy :) Trochę trzeba czekać na odlew i potem jeszcze na przesyłkę (Jekaterynburg jest kawałek drogi) ale warto i szczerze polecam. Na pewno jeszcze będę coś zamawiał w przyszłości. Może obóz przy ognisku? :)


Komentarze

 1. Te bitsy karczemne krążyły na allegro jeszcze niedawno - wszystko poza tymi murami z piecem i kuchnią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tylko to były odlewy gipsowe. Znacznie tańsze niż oryginały, ale pewnie "piraty" :)

   Piękne zakupy

   Usuń
  2. Gipsowe i żywiczne. Ja myślałem, że to są produkty z form HIPSa...

   Usuń
  3. O kurcze to będę zwracał uwagę na to na żeby donieść jak się pojawią znów. Nie robi się takich rzeczy. W ogóle na Allegro dziwne rzeczy odchodzą, niedawno gość sprzedawał ewidentne odlewy do Mordheima :/

   Usuń
  4. To nie był zadnym razie przytyk do Ciebie. Jest tylu tych producentów, że człowiek nie ma prawa znać wszystkiego. Sam nabyłem kilka elementów, a dopiero po czasie zorientowałem się, że sprzedający nie jest producentem. BTW wcale nie jestem pewien jak ocenić w świetle prawa sprzedaż elementów odlewanych z legalnie zakupionych form (np. Hirst sprzedaje własnie formy a nie same elementy), nie w jakichś przemysłowych ilościach (czytaj potencjalnie zrobionych dla siebie w nadmiarze). Inaczej to oczywiście wygląda, gdy ktoś w ewidentny sposób zdejmuje formę z figurki/bitsu i sprzedaje odlewy. Nawet jakbyś wiedział to i nic bym Ci nie wypominał :)

   Maniek masz rację, przyjrzałem się teraz. To mix rożnych producentów był: formy HirstArts, drobne elementy z BlackTreeDesign (być może coś jeszcze) w gipsie i żywicy.

   Usuń
 2. Ta karczma jest po prostu wyśmienita =)

  OdpowiedzUsuń
 3. Można sprzedawać odlewy z hirstowych form, Hirst zarabia głównie na gumach. Im ktoś więcej z nich leje tym szybciej zużywa i musi nowe kupić od niego. ;)

  Co do piractwa, gonić trzeba, nie potrafią wydłubać sami to kradną :-/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz