Necromunda! Czyli to po co ja te Delaki?!


No wielkie dzięki GW! :D Jakiś rok temu wymyśliłem że zbiorę sobie pomału z ebaya* jakiś gang do starej Necromundy, najlepiej Delaque. Cierpliwie udało się kupić rozsądną ilość na zagranie a tu Games Workshop wyskakuje z nową edycją i zapowiedzią wypuszczenia wszystkich frakcji w nowym fajnym plastiku...Ludki szczęśliwie okazały się jakoś nie absurdalnie drogie do zbierania, zwłaszcza gdy robi się to pomału, ale niektóre wzory są dość ciężkie do dostania. Chyba najtrudniejszy do znalezienia był ostatni ganger z obrazka wyżej, który by nie miał ułamanego noża - jakiś słaby punkt figurki bo o ile ludków na jebaju było sporo to wszystkie zostały się z kastetem :)


Oczywiście nie mogło być tak prosto że zbiorę sobie jeden gang i koniec :) Jak tylko nadarzyła się okazja kupić Redemptorystów to nie mogłem się powstrzymać - kocham ten klimat w czterdziestce fanatyków i pojebów :) I generalnie lubię figurki, które nie są stricte szwejami i pokazują inne aspekty świata.** W bonusie z pojebami dostałem kilka ludków z Cawdoru ale nie wrzucam foci nim ich nie zmyję - są dość eee... entuzjastycznie pomalowani humbrolkami.Oczywiście teraz to już muszę zebrać całość Delaque, więc pewnie jakiś kolejny ludek w prezencie na gwiazdkę wpadnie :) I tu muszę polecić zbieraczom chyba najlepszy katalog GW: 'Games Workshop complete catalog & hobby reference 2006-2007'.Wracając do nowej edycji - chyba trzeba się będzie wkręcić w nowego bitewniaka. Zasady wydają się rozsądne - nie ma tabelek i statystyki generalnie opierają się na ósmej edycji czterdziechy. No i są akcje i naprzemienna aktywacja jak w koffanym Warzonku :) Co mi się jeszcze marzy w tej chwili to update statów band z Shadow War do nowej Necro, a przynajmniej Mechaników :) (Choć liczę tu raczej na nieoficjalne niż na GW).
Games Workshop zapowiedziało wydawanie kolejnych gangów, po dwóch dostępnych na starcie, co trzy miesiące co jest dość rozsądnym tempem. A jeśli nowych Delaque zrobią tak że korpusiki w płaszczach będą pasowały do łapek gwardii to będą się sprzedawały jak świeże bułeczki :)

Edit: i Arbites! Koniecznie Arbites! :D
Edit2: o i przy okazji mogli by ulepszyć wzory np nijakich Orloków - dać im jakiś sprzęt górniczy itd
Edit3: GW wrzuciło tymczasowe zasady do części starych gangów, zanim wyjdą pełne razem z ludkami :)

* nie ufam Allegro odkąd najwięcej wystawiają odlewnicy a Allegro i GW ignorują temat
** kuchnia polowa Bauhausu coming soon 

Komentarze

  1. Miła dla oka banda :) Chyba każdy z nas jest chory na ten "syndrom zbieractwa" :D Odnośnie Necromundy - poczekam i sprawdzę jak rozwinie się rzeczywiste wsparcie dla tego systemu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wyszło wznowienie, ludzie są podekscytowani... Ale mnie ciekawi, na ile gra się przyjmie. Na tamte czasy była objawieniem - tryb kampanii, skirmishowa rozgrywka. Dziś takich gier jest dużo, i do tego lepszych (np Infinity). Będę więc czekał na wyniki malowania i na ewentualny (choćby króciutki!) raport z rozgrywki.

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajne. Szkoda, że moje plany malarskie na najbliższe 4K6 lat są już pełne, też bym coś do Necro popaćkał...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz