Blogując na puszczy 1 - Warcry, GAMA i takie tam

Słowo 'puszcza' dawniej oznaczało pustkowie, więc niestety Jan Chrzciciel jednak nie krzyczał na tury (takie krówki większe, nie że z kimś na zmianę się darli). Niemniej pasuje w tytule bo a) 'z lasu', 2) nikt tego nie będzie czytał, i c) lepszego tytułu nie mogłem wymyślić na wpisy o niczym - takie podsumowanie newsików i tego co ostatnio jest akurat na tapecie - nieregularne najpewniej :)


Na GAMA Trade Show GW pokazało sporo nowego stuffu, w tym zapowiadające się rewelacyjnie Warcry (tak, karcianka Warhammerowa o tej nazwie też była). Bandy barbarzyńców walczą w ruinach o chwałę i przychylność bogów Chaosu. Czyli to co jest best in lajf. Conan, Frazetta, Manowar, strzelnica. Wydaje się że w starterze będą dwie grupy: minimalnie bardziej cywilizowana z jakimiś kawałkami pancerza i tacy bardziej z lasu (yay! :D) Jest nawet frakcja z symbolem dwóch węży ;)

Z ciekawszych rzeczy jeszcze: nowy model Kala Jerico do Necromundy, dodatek z elitarnymi jednostkami do Kill Teama i uwaga: heretycki komisarz do Czarnej Fortecy.


No i oczywiście niziołki! Drużyna knypków do Blood Bowla gdzie JEDEN MA NA GŁOWIE WIEWIÓRKĘ! WIEWIÓRKĘ! I ONA TEŻ CHCE GRAĆ! <3 p="">


Pozaludkowo - w kinach jest Battle Angel: Alita na podstawie mangi, którą uwielbiałem gdy wyszła u nas w 2003 wydana przez JPF. Zupełnie nie chce mi się pisać recki ale w skrócie film bardzo zaskoczył pozytywnie, chyb najlepsza adaptacja mangi do tej pory i co najważniejsze broni się całkowicie jako po prostu przygodowy film SF. Dostaje znak jakości Dziadu Poleca ;)

Chyba jeszcze tylko dziś można zamówić pierwszy tom Księgi Tradycyjnego Obozowania z wydawnictwa Stary Wspaniały Świat. Wcześniejsze ich pozycje były świetne więc to biorę w ciemno :)
Komentarze

  1. Zeżarło ci "nie" w zdaniu: "2) nikt tego będzie czytał". :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Halflingi są ekstra - jak dla mnie to kwintesencja Bloodbowl'a- świetny klimat.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz