Burbdorf Herald 2 - Strzelcy


Tym razem się wyrobiłem z mazianiem przed końcem kwietnia, tylko zabranie się za przyklejenie kwiatuszków na podstawki i zrobienie badziewnej foty zajęło pół miesiąca :) Skończone jest dziesięciu strzelców i niejako w bonusie aż dwa modele pojedyncze: kolejna armata (będą robić za rakiety) i inżynier (będzie robić za krasnoludzkiego fachowca). Inżynier, przez czapkę chyba, nadaje swojskiego klimatu, mam jeszcze gdzieś starego bojara kislewskiego to tez postaram się jakoś wykorzystać dla wzmoźonej słowiańskości :)


W maju kolejna dziesiątka strzelców i Johann :)



Komentarze

 1. Jak na miesiąc pracy i moje standardy - dobry wynik. Z daleka nieźle się prezentują;
  fajnie byłoby jednak, gdybyś zamieścił też jakieś zbliżenia - rad bym zobaczyć więcej szczegółów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Z daleka nieźle się prezentują" to mój cel w malowaniu i wszystko co w tej chwili mogę wyciągnąć :) Fotki w zamierzeniu dużo większe były, nie wiem co się stało powrzucam jeszcze raz :)

   Usuń
  2. Po aktualizacji bloggera coś się pochrzaniło z fotkami. Demi Morgana u siebie też ma ten problem i u mnie po dzisiejszej wrzutce też widzę, że nie jest lepiej. Chyba to delikatna sugestia od wujka G. by się przerzucić na zewnętrzne hostowanie zdjęć jak u QC (gdzie wszystko działa jak powinno).

   Usuń
  3. Widziałem jakieś info na grupie bloggerowej że powinno już być ok. W sumie to zaraz sprawdzę :)

   Usuń
  4. W nowym wpisie znów to było ale z grubsza rozkminiłem o co kaman: w linkach do pełnowymiarowej wersji brakowało "/s1600/", które trzeba ręcznie dopisać. Nie jest to do końca rozwiązanie problemu ale pomaga :)

   Usuń
 2. Trzy kolory niebieski :D
  Ale dobrze im w tym kolorze!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo zacni! Nordland jak mniemam?
  Swoją drogą to szanuję za armię Imperium full GW. Jak podliczyłam ile potrzeba na takową (zakładałam około 240 ludzików) i jakie są alternatywy cenowe to wybrałam alterantywy.

  I wiesz co?

  I teraz żałuję :-P Bo tych gigantów GW nie dość, że się lepiej maluje (bo większe), to jeszcze wpuszczą z nimi na turnieje AoSa (tiam, bo akurat na takie chodzę), a nader wszystko to przecież wraca stary battle w nowej odsłonie (jaram się jak czarownica na stosie).

  No także ten, czekam na finał! :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! A kolorki to teoretycznie Middenland / Middenheim. W zasadzie Burbdorf z założenia miał być w Mortal Realms AoSowych ale nazywa się od Burbona - koffanego białego owczarka szwajcarskiego w rodzinie a ciuch niebieski mi pasował do malowania i tak z tym wilkiem i kolorami wyszło staroświatowo :) Nie pomoże że po części będę proxował kawalerię na gryfach Rycerzami Wilka starymi (metalowe pokraki ;)) , greatswordów teutogen guardami a magów kapłanami Ulryka. W zasadzie jak o tym pomyśle to Hiddenheim po całości wychodzi :D

   Co do kosztów ludków GW to pomaga że od startera VI edycji miałem nawroty na zbieranie Imperium co jakiś czas i rozłożył się koszt w kolekcji w czasie :) Tylko naprawdę mam już ochotę pomaziać coś nowego - nowego a nie tylko stare ludki, steampunkowe krasnale albo wężodziewczyny...

   Usuń
 4. Wyglądają bardzo dobrze uwielbiam modele imperialne

  OdpowiedzUsuń
 5. Czapki z głów! Pierwszy raz spotkałem się z tematyką figurek. Pełen podziw za to, że blog prowadzisz od bodajże 2002 roku!

  Nie bez powodu mawiają, że człowiek uczy się całe życie.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz