PRASA


Magia i Miecz była pierwszym ogólnopolskim czasopismem zajmującym się RPG. Jej wydawca - firma MAG, sprowadziła do Polski Warzone; siłą rzeczy więc w MiMie sporo się o WZ pisało. Przez długi czas w MiMie publikowany był kolorowy dodatek o Warzone - tłumaczenie Kronik. 


Magia i Miecz 6(19) 95 - Pierwsza z okładką ze świata Mutant Chronicles, pamiętam że znajdujący się na niej Wenusjańki Szeryf od razu zwrócił moją uwagę w kiosku. Na tylniej okladce kolejne cudo: pierwsza reklama Doom Troopera! Ten numer MiM był zwiastunem nadchodzącej figurkowej burzy ;) i właśnie przez niego i tego cholernego Szeryfa z okładki wpadłem po uszy w świat Bractwa, Legionu i Megakorporacji. Magia i Miecz 10(23) 95 - Pierwsza wzmianka o systemie Warzone. Spory artykuł Artura Marciniaka pełen pochwał dla tego bitewniaka. Chyba żaden fan Doom Troopera nie mógł pozostać na to obojętny. 


Magia i Miecz 4(28) 96 - Modlitwy fanów zostały wysłuchane! Warzone zostanie wydane w Polsce! W tym numerze na tylniej okladce ukazała się pierwsza reklama 'dynamicznej gy bitewnej'. 


Magia i Miecz 5(29) 96 - W środku numeru ukazała się szesnastostronicowa kolorowa wkładka wprowadzająca w świat Warzone, była to pierwsza okazja przyjrzenia się większej ilości figurek. Później w takiej samej formie dodatku w MiMie zamieszczane były polskie wersje Kronik.

Reset był pismem poświęconym głównie grom komputerowym, ale w dziale 'odloty' prezentowano materiały na wszelkie ciekawe tematy m.in. bitewniaki.

Reset 7/98 (15) - Recenzja pierwszej edycji gry.Reset 3/99 (23) - Recenzja drugiej edycji.


Reset 1/00 (33) - Kolejna recenzja drugiej edycji, tym razem cokolwiek bardziej pochlebna.Secret Service, chyba najbardziej kultowe polskie czasopismo o grach komputerowych, też zamieściło recenzje Warzone.

Secret Service  9/98 (60)


Secret Service 1/2000 (75) - recka speca od strategii Bergera


Komentarze